dersler

iletişim: yakyazici@gmail.com

Öğrenci Yorumları:

“Caz müzik teori ve pratiğini çok güzel bir şekilde harmanlayıp, metod haline getirmiş, ender bulunabilecek öğretmenlerden birisidir. Derse başladıktan sonra müziğe bakış açım, müzik kulağım, tekniğim ve gitar çalmam ciddi anlamda gelişti. Öğrettiği her bilgi ufkumu açtı ve açmaya devam ediyor. Yılların tecrübesi, müzik bilgisi, kişiliği, disiplini ve benim için olmazsa olmaz “dostluğu “..Teşekkürler Yavuz Abi iyi ki varsın.”
Rıza Yerkan

“Kendi başıma yıllarımı vererek edinebileceğim bilgi ve beceriyi Yavuz Akyazıcı ile çalışarak 8 ay gibi kısa bir sürede edindim. Kapsamlı bir tarih ve teoriye sahip olan caz müziğini bir ustadan öğrendiğim için çok şanslıyım.”
Melih Can Yardı

“Yavuz Hocam ile hukukumuz eskiye dayanır, kendisi her şeyden önce çok sevdiğim bir insan olmakla beraber çok da saygı duyduğum bir müzisyendir. Çalıştığımız süre boyunca gerek disiplini gerekse müziğe duyduğu aşk ile, enstrümanıma olan bakış açımı değiştirmekle kalmayıp, işime saygı duymayı da öğretmiştir.”
Gökcan Sanlıman

“Arkadaşca, destekleyici ve eğitici.. O dönem hayalimdeki çalınmaz şarkıları calınabilir kıldınız.”
Çağdaş Terzioğlu

“Yavuz Akyazıcı sadece iyi bir icracı, kompozitör veya besteci değil aynı zamanda çok iyi bir mentor ve koç. Disiplinli çalışmayı bir alışkanlık haline getirirken, doğaçlamalara ve kendi cümlelerinizi oluşturmanıza ve tarzınızı yaratmanıza da imkan veriyor. Sihirli bir mavi hap vermese de onunla yapabilecekleriniz sadece sizin azminizle sınırlı.”
Tamer Ciğerci

Kimler Faydalanabilir:
Gitar haricinde piyano, vokal, trompet, saksafon, kontrbas kullanan enstrümantalistler için caz doğaçlama, modal, kromatik, tri-tone vekil yaklaşımları, basçılar için bas yürüyüşleri ve kontrpuantal eşlik.

Doğaçlama: Caza kromatik, akorsal ve modal yaklaşımların yanı sıra, tri-tone vekil akorlar, super imposing alternate changes ( yazılı akorlar üzerine vekil akorları ima etmek ) konularında eğitim verilir. Vokal, piyano, sax, gitar, kontrbas, trompet gibi melodik veya armonik bir enstrüman kullanan öğrenciler bu derslerden faydalanarak, kendi stilini oturtup, vizyonunu genişletebilir.

Gitar Dersleri:
Öğrenciye seviyesine uygun olarak gamlar, arpejler, akorlar alternate picking tekniklerinin yanısıra, phrasing ( müzikal cümle kurma ) öğretilir. Bu adımlarla eş zamanlı olarak, gitar klavyesinin eksiksiz öğrenilmesinin yanı sıra, nota okuma, şifre okuma ve kulak eğitimi verilir.

Armoni eğitimi: Bu bölümde müzik teorisi, şarkı formu, kuvvetli melodi yazma teknikleri, re-armonizasyon, aranjman, popüler akor yürüyüşleri, gibi konular incelenir.

%d bloggers like this: